П`ятниця, 26.04.2024, 21:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід



Меню сайту




Форма входу
Категорії розділу
Культурно-мистецький альманах "Ямгорів" [1]
Дещо про ГОРОДЕНКУ [6]
Все про Рекламу [15]
Заробіток в Інтернет [79]
Реальні способи заробітку в мережі інтернет
Подарунки і свята [74]
Новинки кіно [5]
Модні тенденції [17]
Читати, купити книги [13]
Краса, фітнес, косметологія [10]
Кулінарія [3]
Відомі люди світу. Багаті та знамениті [10]
Видатні та цікаві люди Городенки і Городенківського району [3]
Колекціонування [5]
Ідеї для бізнесу офф-лайн [19]
Робота. Пошук роботи. Робота за кордоном [8]
Інвестиції. Персональний Фінансовий план [6]
НОСТАЛЬГІЯ [4]
Конкурс від сайту Ділова Городенка [6]
матеріали конкурсантів
Історія очима журналістів [1]
Пошук
Наше опитування
Які розваги Вам до вподоби?
Всього відповідей: 58
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


ділова городенка логотип




Головна » Статті » Робота. Пошук роботи. Робота за кордоном

Людмила Водяницька про мотивацію та Абрахама Маслоу

Людмила Водяницька (Кривко)
із Великобританії, спеціально для сайту "Ділова Городенка" нагадує нам про важливість мотивації в нашому житті. Досягаймо висот разом!!!
людмила кривко водяницька

Зверніть увагу

Невеличкі поради керівникам, начальникам, роботодавцям

Важливою умовою досяганення вершин у будь-якій галузі людського життя є достатня мотивація, бажання самореалізації, і, відповідно, постійний рух вперед до самоактуалізації.  Мотивація є у кожній справі, чи то буденній, чи то суттєвого масштабу. Всі люди живуть, працюють, існують відносно своїх потреб.  Не можу оминути  відому багатьом піраміду потреб Абрахама Маслоу - батька сучасного менеджменту та лідерства по мотивації персоналу.

А.Маслоу пояснює свою теорію мотивації у книзі  «Мотивація та особистість» (1954).  Провідною думкою книги є теза -  люди в усьому світі є мотивовані універсальними потребами і  знаходять дуже різні стратегії, щоб задовольнити їх.  Автор припускає, що універсальні потреби можуть бути ранжовані в ієрархії потреб, і в першу чергу повинні бути задоволені основні потреби виживання і безпеки, а вже потім потреба любові, поваги і інше.

         «Ми ніколи не зможемо мати потребу в творенні музики чи математичних систем, чи оформленні інтер’єру будинку, чи бути гарно вдягненими, якщо наш шлунок буде порожній протягом тривалого часу, або якщо ми будемо помирати від спраги, або якщо нам загрожуватиме небезпека, чи якщо хтось люто ненавидітиме нас».

А.Маслоу вважає, що потреби людини ніколи не будуть повністю задоволеними. Як тільки одна потреба задовольняється, то з’являється нова, більш високого рангу.  Це, власне, і є прогрес людського прагнення до самовдосконалення, до розвитку високих потенціалів людської свідомості. 

Також автор припускає, що для людини, яка в дитинстві  відчувала чітке задоволення своїх потреб і вміла контролювати це задоволення, набагато простіше у дорослому житті керувати задоволенням своїх потреб.

Відома піраміда потреб за А.Маслоу включає:

- Фізіологічні потреби (потреби найнижчого рівня) є необхідними для виживання. Потреби в їжі, воді, захисті, відпочинку, сексуальні потреби.

- Потреби в безпеці (захист від фізичних і психологічних небезпек з боку навколишнього світу і впевненість у тому, що фізіологічні потреби будуть задовольнятися в майбутньому (покупка страхового полісу або пошук надійної роботи з перспективами забезпеченої пенсії).

- Соціальні потреби (приналежність, дружба, любов) - включають почуття приналежності до чого-небудь або кого-небудь, підтримки.

- Потреби в повазі (особисті досягнення, компетентність, повага з боку оточуючих, визнання).

Потреби в самовираженні, самореалізації (реалізація своїх потенційних можливостей, зростання як особистості).

Якщо теорія Маслоу вірна, то керівники, роботодавці можуть звідси робити серйозні висновки і виокремити основні важливі чинники підвищення мотивації на робочому місці.

Фізіологічна мотивація: чітке розмежування у робочому дні, час для відпочинку, обіду, гідна заробітна плата, яка б дала можливість купувати необхідне у житті.

Потреби безпеки: безпечне середовище роботи, комфортно облаштоване робоче місце.

Соціальні потреби: створення почуття прийняття, приналежності до спільноти, колективу, підсилення динаміки команди.

Повага: визнання досягненень, призначення важливих проектів і надання відповідного статусу для того, щоб співробітники відчували свою цінність і потрібність.  

Самореалізація: пропонувати працівникові складні завдання, які дозволяють творчо розвиватися і креативно мислити, прогресувати.

Щоб мотивувати працівників, керівництво має розуміти рівень потреб людини і використовувати ці потреби в робочій мотивації.

Людмила Водяницька



Джерело:
Категорія: Робота. Пошук роботи. Робота за кордоном | Додав: dilovagorodenka (07.11.2011)
Переглядів: 1622 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Людмила Водяницька  
0
Ви помиляєтеся. Достатньо прочитати тексти, щоб побачити їх різницю. У підготовці статті за цією широко відомою темою я використовувала Вікіпедію, знання із університетського курсу психології, а також оригінальну працю А. Маслоу - http://psychclassics.yorku.ca/Maslow/motivation.htm

Але дякую за посилання, з книгою Дикань Н. В. я була не знайома.

1 СБУ  
0
ну і навіщо було переписувати під своїм ім'ям чужу роботу? http://libfree.com/139951874_menedzhmentzmistovi_teoriyi_motivatsiyi.html

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024